to top

Pravni fakultet

Univerziteta u Istočnom Sarajevu

Novosti

Veče kulture na Pravnom fakultetu

SEDMO VEČE KULTURE U BIJELJINI

Na Pravnom fakultetu, Odjelјenje van sjedišta u Bijelјini, 3. maja 2018. godine održano je takmičenje studenata u besjedništvu, u okviru sedme Večeri kulture.

Za razliku od ranijih godina, kada je takmičenje održavano u decembru, ove godine Veče kulture održano je početkom maja. U okviru Večeri kulture takmičili su se studenti iz sjedišta Pravnog fakulteta, Istočnog Sarajeva, i iz Odjelјenje van sjedišta u Bijelјini, gdje studira oko pola od ukupnog broja studenata Pravnog fakulteta.

Takmičarski dio Večeri obilјežile su besjede devet studenata. O tri najbolјe besjede odlučivao je stručni žiri u

Prof. dr Radomir V. Lukić, dekan Pravnog fakulteta, predsjednik žirija,

Prof. dr Goran Marković, prodekan za naučno-istraživački rad na Pravnom fakultetu,

Doc. dr Nina Milanović, Pedagoški fakultet u Bijeljini.

Pored nagrada žirija, publika je glasanjem dodijelila Nagradu publike „Prof. dr Novica Vojinović“, nazvanu po utemelјitelјu Besjedničke sekcije na Pravnom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu.

Nagrade su osvojili:

-          Gorica Subotić, „Čekajući ponedjelјak“ – prvo mjesto,

-          Dragan Faladžić, „Dušmanovo carstvo“ i Milica Debelnogić, „Da li je gotovo?“ – drugo mjesto,

-          Jevto Kalajdžić, „Tebi, savršenoj“ – treće mjesto i nagrada publike.

Pokrovitelјi Večeri bili su Advokatska kancelarija Stevanović iz Bijelјine, koja je najbolјim takmičarima dodijelila novčane nagrade i mogućnost obavlјanja studentske prakse, advokat Dejan Bogdanović i Advokatska kancelarija Stojanović iz Bijelјine, advokatica Tatjanja Tojić iz Bijelјine, kao i pokrovitelјi koji žele da ostanu anonimni.

U revijalnom dijelu programa, nastupale su Andriana Spasojević, sopran, i Anđela Despotović, korepetitor, učenice Srednje muzičke škole „Stevan Stojanović Mokranjac“ Bijelјina, koje su izvele „Ne poj krasavica“ od Rahmanjinova i Glukovo „O del mio dolce ardor“. Učenica Gimnazije „Filip Višnjić“ iz Bijelјine Isidora Davidović recitovala je pjesmu Vaska Pope „Vrati mi moje krpice“.

Svoje knjige „Čekamo vaskrsenje mrtvih“ i „Zar je jedna pesma žalna“ predstavio je Branko Stanković.

Da studenti prava imaju i brojne umjetničke sklonosti pokazala je studentkinja Pravnog fakulteta Dragica Đokić, predstavivši svoje slike i umjetnički rad.

U publici su, i ove godine, bili dekani, profesori, zaposleni i studenti na fakultetima Univerziteta u Istočnom Sarajevu čije je sjedište ili odjelјenje u Bijelјini, kao i brojni pravnici iz pravosuđa, advokature i drugih institucija u Bijelјini, te šira javnost. Više fotografija možete pogledati ovdje.

Štampa El. pošta

 

Pravni fakultet Univerziteta u Istočnom Sarajevu

Sjedište

Alekse Šantića br.3
71420 Pale
Republika Srpska - BiH
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Kontakt

Pale: +387 57 227 138 i +387 57 226 609;
Bijeljina: +387 55 211 390;
Srebrenica: +387 56 490 390;
Fax: +387 57 226 892