Održan sastanak Upravnog odbora Evropske organizacije za javno pravo
U Atini je održan sastanak Upravnog odbora Evropske organizacije za javno pravo (EPLO). U članstvu ove organizacije nalaze se šezdeset dva univerziteta, instituta i fondacije, među njima i čuveni univerziteti Sorbona, rimska La Sapienza, i drugi.
Upravni odbor je na svom sastanku analizirao razvoj organizacije u prethodnoj godini, u čiji sastav je ušla nekolicina univerziteta. Organizacija je istovremeno pojačala svoju izdavačku i naučno-istraživačku aktivnost, a jedan od časopisa koji je Organizacija pokrenula je i Central and Eastern European Legal Studies. Osim ovog časopisa, Organizacija izdaje European Public Law Review.
Sastanku Upravnog odbora prisustvovao je doc. dr Goran Marković, predstavnik Univerziteta u Istočnom Sarajevu u ovom organu, koji je sa rukovodiocima EPLO razgovarao o proširenju saradnje ove organizacije sa našim univerzitetom.